Amerykańska sielanka (2016) Lektor PL

Amerykańska sielanka (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: American Pastoral

Czas seansu: 108 minut

Gatunek filmu: Dramat

Reżyseria: Ewan McGregor

Scenariusz: John Romano

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 9 września 2016

Opis filmu

Seymour (Ewan McGregor) na pierwszy rzut oka ma wszystko, co daje szczęście w życiu każdego człowieka. Ma piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly) i córkę imieniem Merry (Dakota Fanning). Mieszkają w wymarzonym domku na wsi, a i również życie zawodowe stoi na wysokim poziomie. Wszystko burzy się jak domek z kart w dniu, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych aktów terroryzmu. Czy uda mu się nadal spełniać amerykański sen czy może wszystko to jest przeznaczone tylko dla jednego pokolenia.

Obsada aktorska

Swede Levov – Ewan McGregor, Dawn Levov – Jennifer Connelly, Merry Levov – Dakota Fanning, Lou Levov – Peter Riegert, Jerry Levov – Rupert Evans, Vicky – Uzo Aduba, Sheila Smith – Molly Parker, Rita Cohen – Valorie Curry.

Recenzja

Film jest świetną ekranizacją powieści, w której reżyser Ewan McGregor, debiutuje w roli Swede Levova. Na pewno jednym z wprawiających w zachwyt jest nasycenie kolorów, które ukazuje ten film jako produkcję z lat 60-tych. Scenografia, kostiumy, a nwet charakteryzacja, niezwykle wiernie oddają klimat tej epoki. Chociaż Ewan McGregor oddaje w pełni uroki tamtej epoki i działań polityczno-społecznych, to pokazuje on tak na prawdę, że nie wiele go to wszystko obchodzi. O wiele większą uwagę skupia na rodzinie i tragedii, która ich dotknęła. Sama narracja filmu również pozostawia wiele do życzenia. Tutaj tak na prawdę pojawia się największy problem, bowiem wątri intrygujące i wcięgające zaczynają kolidować z tymi niepotrzebnymi, a wręcz kiczowatymi. Film pokazuje, że Ewan McGregor nie jest na straconej pozycji i jest jakaś nadzieja. Gołym okiem widać, że ma pojęcie o tym, co robi, ale z pewnością jeszcze brakuje mu doświadczenia. Scenariusz został napisany na podstawie powieści Johna Romano.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Amerykańska sielanka (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:48:22

Player 2

Play
0:00:00
1:48:22

Amerykańska sielanka (2016) Lektor PL

3 komentarzy do Amerykańska sielanka (2016) Lektor PL

  • Malwa  napisz:

    Super film, działa bez zarzutu.

  • Robek  napisz:

    Dzięki za dodanie tego filmu 🙂

  • BeataP  napisz:

    Trochę przykry ale bardzo prawdziwy film 🙁

Zostaw odpowiedź