Assassin’s Creed (2016) Lektor PL

Assassin's Creed (2016) Lektor PL

Oryginalny tytuł: Assassin’s Creed

Czas seansu: 114 minut

Gatunek filmu: Przygodowy, Historyczny

Reżyseria: Justin Kurzel

Scenariusz: Adam Cooper, Bill Collage, Michael Lesslie

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja

Data światowej premiery: 14 grudnia 2016

Opis filmu

Najnowsze dzieło Justina Kurzela jest ekranizacją serii gier komputerowych, która bije rekordy grywalności i popularności na całym świecie. Główny bohater Callum Lynch (Michael Fassbender) dzięki dostępowi do nowoczesnej technologii, może przeżywać te same przygody, co jego przodek – Aguilara z XV-wiecznej Hiszpanii. Callum dzięki tej umiejętności dowiaduje się zupełnie przypadkowo, że jest potomkiem Asasynów, którzy są tajemniczym stowarzyszeniem. Z czasem posiądzie wiedzę i umiejętności które pozwolą mu przeciwstawić się w teraźniejszym świecie, okrutnym Templariuszom.

Obsada aktorska

Callum Lynch / Aguilar – Michael Fassbender, Sofia – Marion Cotillard, Rikkin – Jeremy Irons, Joseph Lynch – Brendan Gleeson, Ellen Kaye – Charlotte Rampling, Moussa – Michael Kenneth Williams, McGowen – Denis Ménochet, Maria – Ariane Labed.

Recenzja

Z pewnością bardzo wielu fanów tej serii czekało na prawdziwy hit oparty na serii gier komputerowych. Niestety, ale będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, bo Assasin’s Creed rozczarowuje i to bardzo mocno. Najsłabszym punktem jest tutaj na pewno scenariusz, który tak na prawdę jest słaby, nudny, chaotycznie napisany i jakoś tak bez głębszego sensu, dzięki czemu ciężko zainteresować widza całą fabułą. Płynność całej fabuły niszczy z pewnością ciągłe i monotonne przestakiwanie między przeszłością, a teraźniejszością. Główni bohaterowie filmu są tylko i wyłącznie kopiami kogoś, bo od sami na własnej skórze doświadczają jak to jest żyć cudzym życiem. Ciężko na prawdę tutaj podejść emocjonalnie do czegoś, co już na wstępie dzięki fatalnemu rozpisaniu postaci, nie posiada duszy ani jakichkolwiek emocji. Chodzą takie pogłoski, że tutaj w ogóle nie ma oryginalności i cały film został zrobiony na siłę tylko po to, żeby wyciągnąć pieniądze od fanów serii gier komputerowych. Nie chcielibyśmy powielać takich plotek i oskarżać kogokolwiek o to, ale również niestety odnieśliśmy takie wrażenie. Jak oceniamy film? 3/10. Ocena mówi sama za siebie.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Assassin’s Creed (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:54:27

Player 2

Play
0:00:00
1:54:27

Assassin's Creed (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź