Autopsja Jane Doe (2016) Lektor PL

Autopsja Jane Doe (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: The Autopsy of Jane Doe

Czas seansu: 86 minut

Gatunek filmu: Horror

Reżyseria: André Øvredal

Scenariusz: Ian B. Goldberg, Richard Naing

Miejsce produkcji: Wielka Brytania

Data światowej premiery: 9 września 2016

Opis filmu

Pewnego dnia na odludziu policja znajduje ciało nieznajomej kobiety. Wszystkie ślady na ciala wskazują na to, że młoda i piękna dziewczyna wcale nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi mają za zadanie ustalić przyczynę zgonu w ciągu jednej nocy. Ojciec i syn, najlepsi specjaliści w mieście są najlepsi w tym, co robią i pokładają olbrzymią wiarę w siłę ludzkiego umysłu. Niedługo jednak doświadczą czegoś, czego nikt w życiu by się nie spodziewał. Los nakaże im zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Ich doświadczenie zawodowe niestety nie przygotowało ich na to, z jak przerażającym koszmarem przyjdzie im się zmierzyć.

Obsada aktorska

Austin Tilden – Emile Hirsch, Tommy Tilden – Brian Cox, Emma – Ophelia Lovibond, Szeryf Sheldon – Michael McElhatton, Jane Doe – Olwen Catherine Kelly, Oficer Cole – Parker Sawyers, Porucznik Wade – Jane Perry, Zastępca Ballard – Yves O’Hara.

Recenzja

Reżyser André Øvredal postawił na realizację filmu w norweskich klimatach. Na pierwszy rzut oka, film wcale nie jest czymś nowym i oryginalnym. Taki niby następny film, w którym umarlaki atakują żywych. Widz po pierwszych minutach jest wyprowadzony z błędu dosyć drastycznie. Nowością jest na pewno ukazana w filmie, dokładnie przeprowadzona sekcja zwłok, która ma miejsce w prosektorium. Malutkimi kroczkami obaj patolodzy posuwają się naprzód, próbując za wszelką cenę dojść prawdy, co spotkało tą dziewczynę. Im bliżej prawdy są, tym bardziej napięcie rośnie z minuty na minutę i stopniowo jesteśmy wprowadzani w coraz większą grozę. Klimat jest na prawdę rewelacyjny, bowiem cała akcja rozgrywa się w bardzo ciasnych pomieszczeniach kostnicy, która znajduje się kilkanaście metrów pod ziemią na prywatnym terenie, co dodatkowo może powodować ciarki. W pewnym momencie można odnieść wrażenie, że cała akcja przyśpiesza i rozwija się za szybko, co możecie kojarzyć z innych horrorów gatunku B. Mimo, iż koniec filmu mocno rozczarowuje, to „Autopsja Jane Doe” jest filmem, który potrafi kilka razy mocno przestraszyć. Co prawda nie ma tutaj wielkich rozlewów krwi, ale za to jest niezwykle wciągająca fabuła i zagadka, która pozostaje tajemnicą do ostatnich minut filmu.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Autopsja Jane Doe (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:26:17

Player 2

Play
0:00:00
1:26:17

Autopsja Jane Doe (2016) Lektor PL

2 komentarzy do Autopsja Jane Doe (2016) Lektor PL

  • Daniel  napisz:

    Bardzo dobry horror! Dzięki za wstawkę!

  • Anonim  napisz:

    Noo film zajebisty muszę przyznać

Zostaw odpowiedź