Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) Lektor PL

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Perfetti sconosciuti

Czas seansu: 97 minut

Gatunek filmu: Dramat, Komediowy

Reżyseria: Paolo Genovese

Scenariusz: Paolo Genovese, Filippo Bologna, Paolo Costella, Paola Mammini, Rolando Ravello

Miejsce produkcji: Włochy

Data światowej premiery: 11 lutego 2016

Opis filmu

Paczka przyjaciół spotyka się pewnego wieczoru na kolacji. W celu urozmaicenia i tak już bardzo miłego spotkania, wpadają na pomysł, że każdy będzie musiał podzielić się w tym towarzystwie sms’em, e-mailem lub rozmową telefoniczną, która będzie miała miejsce podczas kolacji. Z pozoru niewinna gra z czasem przeradza się w niekontrolowane przez nikogo konflikty, które ciężko będzie zakończyć tego dnia.

Obsada aktorska

Rocco – Marco Giallini, Eva – Kasia Smutniak, Bianca – Alba Rohrwacher, Lele – Valerio Mastandrea, Cosimo – Edoardo Leo, Carlotta – Anna Foglietta, Peppe – Giuseppe Battiston, Sofia – Benedetta Porcaroli.

Recenzja

AZa reżyserię filmu odpowiedzialny jest włoski reżyser Paolo Genovese. Akcja filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” rozpoczyna się w momencie, gdy w domu Evy i Rocko schodzi się paczka starych dobrych znajomych. Znajomi rozmawiają, dobrze żartują, a na jaw przy okazji wychodzą sekrety, które na zawsze odmienią życie bohaterów filmu. Wszystko dzięki niewinnie z pozoru wyglądającej zabawie, które polega na wyjawieniu treści smsa, e-maila czy rozmowy telefonicznej, która będzie miała miejsce podczas spotkania towarzyskiego. Widz już od pierwszych minut filmu wyraźni ogromne zaciekawienie i zaangażowanie, a wszystko dzięki zgrabnej grze aktorów, przy których czujesz się dobrze, na luzie, a po chwili zaczynasz na prawdę lubić ich towarzystwo. Po chwili można odnieść wrażenie, że jesteśmy jednym z członków ekipy, doskonale przy tym bawiąc się. Jest to niezwykle ważny aspekt, bowiem w dalszej części filmu wyjdą na jaw wszelkie kłamstwa i skrywane tajemnice. Dzięki tęmu będziemy mogli wspólnie z bohaterami filmu odczuwać wszystkie emocje im towarzyszące. Scenariusz filmu jest również bardzo dobrze napisany, bowiem widz, co jakiś czas otrzymuje jakąś niespodziankę, która zmusza do zamysły, w jaki sposób my byśmy zareagowali będąc w podobnej sytuacji.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:37:14

Player 2

Play
0:00:00
1:37:14

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź