Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Opis filmu

Najnowsze dzieło Scotta Derricksona pt. „Doktor Strange” jest ekranizacją niezwykle popularnego komiksu, który został stworzony przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Główną rolę odgrywa tutaj chirurg  – Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), którego nerwy w rękach zostają uszkodzone po udziale w wypadku samochodowyn. Strange odzyskuje jednak wiarę w siebie i znajduje nowy sens w życia w czasie odbywania szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi…

Doktor Strange (2016) recenzja

Kolejny bohater popularnego komiksu Mavela wreszcie doczekał się przeniesienia na wielki ekran kin. Komiks jak i sama postać Doktora Stephena Strange’a jest w naszym kraju bardzo słabo znana. Jest kolejną produkcją skierowaną do młodzieży po takich tytułach jak: „Ultimate Avangers” i „Ultimate Avengers 2”.

Pierwsza scena w filmie będzie z pewnością zaskakująca dla każdego widza. Dosłownie znikąd na środku ulicy pojawia się demon, który jest ścigany przez obrońców Sanktuarium. Przypadkowo świadkiem tego incydentu jest bogaty i gburowany neurochirurg światowej sławy – Stephen Strange. Doktor pod wpływem dziwnej wizji staje się ofiarą groźnego wypadku samochodowego, którego następstwem jest uszkodzenie nerwów w ręce i utrata władzy w dłoniach. Pewnego dnia pomaga mu tajemniczy człowiek o imieniu Wong, który proponuje mu podróż głęboko w góry Tybetu, gdzie Stephen miałby odzyskać sprawność dłoni. Wcale nie trafia do nowoczesnej kliniki, ale do starożytnych ruin, gdzie jego duch zostaje uleczone, a w ten właśnie sposób zyskuje nowe moce.

Fabuła filmu jest prosta i czystelna, a o to właśnie chodzi, ponieważ ma być zrozumiana przez najmłodszych odbiorców. Pojawia się tutaj balany jednak wątek, który ukazuje odwieczną walkę dobra za złem. Strange zyskuje swoje moce po to, żeby stać się obrońcą Sanktuarium przed starożytnym bytem Dormammu, który wciąż wysyła swoich popleczników celem zdobycia sanktuarium.

Animacja w filmie może się podobać, bo bardzo podobna do tej, którą można zobaczyć w obrazie „Niezwyciężony Iron Man”. Jeśli chodzi o dźwięk to ściężka dźwiękowa nie jest najlepsza, ale też nie najgorsza. Jest za to idealnie dobrana to akcji w filmie. Podsumowując film to oceniamy go awet nie źle. Mogą oglądnąć go najmłodsi, ale również i starsi widzowie.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Doktor Strange (2016) Dubbing PL

Zostaw odpowiedź