Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PLOryginalny tytuł: The Childhood of a Leader

Czas trwania: 115 minut

Gatunek filmu: Dramat

Reżyseria: Brady Corbet

Scenariusz: Brady Corbet, Mona Fastvold

Miejsce produkcji: Wielka Brytania, Francja, Węgry

Data światowej premiery: 11 listopada 2016

Inny tytuł: L’Enfance d’un chef

Opis filmu

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL opowiada o losach amerykańskiego dyplomaty i jego żony, którzy nie mają czasu dla swojego syna. Z biegiem czasu on dojrzewa, a w głowie rodzą mu się nowe formy pomysłu, w jaki sposób może się zbuntować przeciwko takiej postawie rodziców. Produkcja pokaże jak dorasta nowy dyktator.

Akcja filmu pt. „Dzieciństwo wodza” rozpoczyna się na krótko po pierwwszej wojnie światowej w malutkiej podparyskiej wsi w domu amerykańskiego dyplomaty. Ten dom zamieszkuje ojciec (Liam Cunningham) mały Prescott (Tom Sweet) i jego żona (Bérénice Bejo), która jest sfrustrowaną kosmopolitką i konserwatywna protestantką w jednej osobie. Ich dziecko na codzień czuje się bardzo samotne, a na jedyne zainteresowanie jakie może liczyć chłopiec jest uwaga nauczycielki, w której rolę wcieliła się Stacy Martin. Coraz wyższe IQ dorastającego chłopca podsuwa mu coraz to bardziej radykalne formy buntu. W filmie zaobserwujemy narodziny nowego tytułowego dyktatora.

Obsada aktorska

Matka – Bérénice Bejo, Ojciec – Liam Cunningham, Nauczycielka – Stacy Martin, Pokojówka – Yolande Moreau, Charles – Robert Pattinson, Prescott – Tom Sweet, Ksiądz – Jacques Boudet, Laura – Sophie Lane Curtis.

Zaufało nam już ponad 100 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL

Dzieciństwo wodza (2015) Lektor PL

Zostaw odpowiedź