Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL. Jack Reacher powraca do głównej siedziby swojego oddziału i zupełnie nieoczekiwanie zostaje oskarżony o morderstwo, które miało miejsce szesnaście lat wstecz.

Film opowiada historię Jack’a Reacher’a (Tom Cruise), który powraca do kwatery głównej swojego oddziału. Niestety był to wielki błąd, bowiem Jack niespodziewanie zostaje oskarżony o zabójstwo, którego rzekomo miał dopuścić się szesnaście lat temu. Najnowsza produkcja reżyserii Edwarda Zwicka przybliży nam nieco prywatne życie głównego bohatera, które owiane jest wielką tajemnicą.

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) recenzja

Film jest kinową ekranizacją powieści jednej z książek Lee Childa, która przytacza nam historię o byłym majorze. Tym razem Jack wraca do swojej głównej kwatery 110, w której służył przed laty. Reacher miał spotkać się tam z pewną kobietą, która jak szybko okazało się, zniknęła. Na miejscu spotkania pojawił się pewien biurokata – podpułkownik Morgan, który mówi o tym, że pani major została aresztowana pod zarzutem szpiegostwa. Jack jednak w to nie wierzy i na własną rękę postanawia przeprowadzić śledztwo, by dowieść prawdy.

Sprzeczna jest tutaj z pewnością obsada aktorska. Jack Reacher z powieści, jest dwumetrowym dobrze zbudowanym żołnierzem, a postura Toma Cruise’a zupełnie go nie przypomina, bowiem aktor ma tylko 170 centymetrów wzrostu. Nie zmienia to jednak faktu, że Tom Cruise prezentuje się fantastycznie w różnorakich scenach akcji i potrafi na prawdę przywalić kilku przeciwnikom. Sceny dialogowe w filmie miały za zadanie budować napięcie, a postać Cruise’a wypada tutaj zupełnie mizernie i bezbarwnie.

Bardzo przyjemnie patrzy się jednak na panią major Turner, która jest niezwykle seksowna i dystyngowana, a jednocześnie umiejąca skopać napastnikom tyłki, jest idealną partnerką dla trochę gburowatego Reachera. Należy tutaj również wspomnieć o zmarnowanym potencjale generała Harknessa, głównego czarnego charakteru, granego przez Roberta Kneppera.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź