Julieta (2016) Lektor PL

Julieta (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Julieta

Czas trwania: 96 minut

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Pedro Almodóvar

Scenariusz: Pedro Almodóvar

Kraj produkcji: Hiszpania

Studio: El Deseo

Inny tytuł: Silencio

Julieta (2016) Lektor PL. Tytułowa bohaterka właśnie straciła męża, ma pełnoletnią córkę, która uciekła z domu bez żadnego wyjaśnienia. Matka zrobi wszystko, żeby ją odnaleźć.

Julieta to hiszpański dramat, który opowiada historię tytułowej Julietty (Emma Suarez) mieszkającej w Madrycie, która straciła męża, a jej osiedmnastoletnia córka uciekła z domu bez słowa wyjaśnienia. Pewnego razu zupełnie przypadkowo spotyka przyjaciółkę córki – Beatriz (Michelle Jenner). Spotkanie wywołało w niej lawinę wspomnień z przeszłości. Najsmutniejszym wspomnienień jest rybak Xoana (Daniel Grao), którego utraciła w wyniku śmiertelnego wypadku.

Julieta (2016) recenzja

Niezwykle zręczny melodramat. który niewiele ma wspólnego z mieszankami gatunkowymi, do których przyzwyczaił nas hiszpański reżyser – Pedro Almodóvar. W rolę tytułowej bohaterki wcielają się dwie aktorki. Emma Suárez wciela się w dojrzałą Julietę nieśmiało podejmującą próbę zabliźnienia dawnych ran. W retrospekcjach w roli młodszej o 20 lat Juliety występuje łudząco do niej podobna Adriana Ugarte. Przepięknym scenom miłosnym na końcu zawsze towarzyszy jakieś tragiczne wydarzenie. Wypieszczony, kuszący pięknymi obrazami film jest adaptacją trzech jej opowiadań z tomu „Uciekinierka”: „Szansa”, „Wkrótce” i „Milczenie”. Serdecznie zapraszamy na seans filmowy!

Julieta (2016) Lektor PL

Julieta (2016) Lektor PL

Julieta (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź