Kłamstwo (2016) Lektor PL

Kłamstwo (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Debial

Czas seansu: 110 minut

Gatunek filmu: Biograficzny, Dramat

Reżyseria: Mick Jackson

Scenariusz: David Hare

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania

Data światowej premiery: 11 września 2016

Opis filmu

Film powstał w oparciu o prawdziwą historię. Profesor Deborah Lipstadt (Rachel Weisz) zagłębia się obecnie w pewien okres zwany Holokaustem. Jeden z jej wykładów zostaje przerwany przez pewnego historyka, który zaprzecza istnieniu całego Holokaustu – Davida Irvinga (Timothy Spall). Kilka lat później Irving oskarża kobietą, że w swojej książce opisała jego poglądy, co wg. historyka przyczyniło się bezpośrednio do zakończenia jego kariery. Rozprawa ma się obyć w Wielkiej Brytanii, a pozwany ma dostarczyć dowody świadczące o tym, że ma rację. Profesor Lipstadt razem ze swoim adokatem, muszą dostarczyć dowody na istnienie Holokaustu.

Obsada aktorska

Deborah Lipstadt – Rachel Weisz, Richard Rampton – Tom Wilkinson, David Irving – Timothy Spall, Anthony Julius – Andrew Scott, James Libson – Jack Lowden, Laura Tyler – Caren Pistorius, Sir Charles Gray – Alex Jennings, Vera Reich – Harriet Walter.

Recenzja

Kilka lat temu w Londynie miejsce miał proces, a film ten jest rekonstrukcją tego właśnie procesu. Film jest wiernym odzwierciedleniem, ponieważ kwestie w nim zararte, zostało zaczerpmięte z sądowych scenogramów. Producenci tak na prawdę stworzyli prosty, ale jak że porządany obraz, który przedstawia walkę o prawdę. Raczej chodzi o to, żeby móc kłamcy, legalnie bez żadnych konsekwencji powiedzieć, że kłamie. Film ten nie jest czymś, co ma zaskoczyć czy oszołomić widza, ale jest to produkcja, która opowiada o życiu codziennym i o tym, że czasem jednak dobro i prawda może zwyciężyć. Film z jednej strony doskonale wtapia się w modne ostatnio, rekonstrukcje słynnych procesów sądowych, a z drugiej strony jest to jednak typowy brytyjski dramat, do którego przyzwyczaiło nas studio BBC, bo to ono jest w głównym stopniu odpowiedzialne za produkcję filmu Kłamca.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Kłamstwo (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:50:14

Player 2

Play
0:00:00
1:50:14

Kłamstwo (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź