Konwój (2016) PL

Konwój (2016) PLOryginalny tytuł: Konwój

Czas seansu: 92 minuty

Gatunek filmu: Thriller

Reżyseria: Maciej Żak

Scenariusz: Maciej Żak

Miejsce produkcji: Polska

Data światowej premiery: 9 stycznia 2017

Opis filmu

Prowadzący areszt śledczy, Dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) znajduje sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz), który od pewnego czasu ukrywa się przed całym światem. Zawada dzięki swojemu doświadczeniu, otrzymuje zupełnie nowe i niezwykle ważne zadanie. Pojedzie jako dowódca w konwoju, który będzie miał przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkami jego załogi, są ludzie z trudną przeszłością. W czasie konwoju, dyrektor zakładu traci nad nim kontrolę i rusza w pościg, by skrywana tajemnica nie ujrzała światła dziennego. Zupełnie przypadowo na jaw wychodzą prawdziwe cele tego konwoju. Z mijającym czasem, między konwojentami narasta napięcie i dochodzi do spięć, a sprawiedliwość można zaprowadzić tylko na własną rękę.

Obsada aktorska

Dyrektor Nowacki – Janusz Gajos, Sierżant Zawada – Robert Więckiewicz, Sierżant Berg – Przemysław Bluszcz, Nauczyciel – Ireneusz Czop, Feliks – Tomasz Ziętek, Żona Feliksa – Agnieszka Żulewska, Żona Nowackiego – Dorota Kolak.

Recenzja

Zapewniamy, że widz od samego początku nie będzie się nudził. W pierwszych minutach zobaczymy jedną z na prawdę mocnych scen. Mowa tutaj chociażby o wizycie w mieszkaniu doświadczonego i uzależnionego od narkotyków – strażnika więziennego – Zawady. Film opowiada historię ludzi, którzy będą musieli dokonać tego, co niekoniecznie będzie dla nich dobre. Wiele dobrego można tutaj powiedzieć o stronie wizualnej filmu, którą zawdzięczamy zdolnemu operatorowi Michałowi Sobocińskiemu. Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim obsadzie aktorskiej, która daje niesamowity pokaz starcia różnych osobowości. W filmie nie brakuje oczywiście scenariuszowych wpadek, ale są one tak drobne, że biorąc pod uwagę całokształt flmu, to są na prawdę wręcz niezauważalne. Celem reżysera Macieja Żaka nie jest wyłącznie dostarczanie widzom rozrywki, ale z pewnością czegoś więcej. Jedno jest pewne. Żak zmusza nas do odpowiedzi na pytanie: Prawo czy Sprawiedliwość? Jedno z drugim na prawdę rzadko idzie w parze.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Konwój (2016) PL

Play
0:00:00
1:32:16

Player 2

Play
0:00:00
1:32:16

Konwój (2016) PL

3 komentarzy do Konwój (2016) PL

  • Peciu  napisz:

    Obsada aktorska na prawdę kozak!. Dobry film, polecam 🙂

  • Melka  napisz:

    No Więckiewicz dał radę

  • Topek  napisz:

    Działa gites 🙂

Zostaw odpowiedź