La La Land (2016) Lektor PL

La La Land (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: La La Land

Czas seansu: 126 minut

Gatunek filmu: Musical, Romans

Reżyseria: Damien Chazelle

Scenariusz: Damien Chazelle

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 31 sierpnia 2016

Opis filmu

Mia (Emma Stone) pracuje jako kelnerka, a w międzyczasie wyczekuje swojej szansy, bo chce zostać aktorką. Sebastian (Ryan Gosling) jest jazzowyn muzykiem, który woli grać po miejscowych spelunach niż nagrywać płyty, które pozwolą mu zdobyć sławę. W końcu ta dwójka spotka się, a połączy ich chęć zrobienia wreszcie czegoś, co tak na prawdę kochają. Miłość dodaje wiary i sił do działania, ale kiedy ich kariera zaczyna rozkwitać, zaczyna brakować czasu dla siebie. Czy uda im się połączyć karierę z udanym związkiem? Czy może będą musieli z czegoś zrezygnować?

Obsada aktorska

Sebastian – Ryan Gosling, Mia – Emma Stone, Keith – John Legend, Laura – Rosemarie DeWitt, Bill – J.K. Simmons, Greg – Finn Wittrock, David – Tom Everett Scott, Mama Mii – Meagen Fay.

Recenzja

Damien Chazelle po raz kolejny stanął na wysokości zadania tworząc film muzyczny, gdzie tak na prawdę ścieżka dźwiękowa ma równorzędne znaczenie do obrazu. Jest tak na prawdę wręcz fenomenalnie dopasowana do obrazu i świetnie ukazuje narastające uczucia wraz z kolejną sceną. Jest wręcz niewykonalne aby reżyser przywrócił modę na kinowe musicale, ale pewnym jest, że zrobił doskonały film, który wielu osobom przypomni te czasy. Historia w La La Land jest tak na prawdę najsłabsza i zdecydowanie brakuje jej oryginalności. Wielu sądziło, że najnowsza produkcja przełomowym dziełem, ale niestety tak się nie stało. Bardzo ważnym, jak nie najważniejszym elementem, była doskonale dobrana obsada aktorska, w której Ryan Gosling jak i Emma Stone, odnaleźli się bardzo dobrze i z całą pewnością dali z siebie więcej niż 100%. Jesteśmy przekonani, że kolejne filmy Damiena Chazelle’a będą na prawdę super produkcjami, bo już Whiplash w jego reżyserii udowodnił, że stać go na prawdę na wiele.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

La La Land (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
2:06:18

 

Player 2

Play
0:00:00
2:06:18

 

La La Land (2016) Lektor PL

4 komentarzy do La La Land (2016) Lektor PL

 • Madzia  napisz:

  Super film, dobra jakość 🙂

 • Galu  napisz:

  Polecam

 • Anita  napisz:

  Gosling zagrał bardzo dobrze, również polecam!

 • Rafcik  napisz:

  Super, że działa bez żadnych limitów 🙂

Zostaw odpowiedź