Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016) Lektor PL

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Rogue One: A Star Wars Story

Czas seansu: 133 minuty

Gatunek filmu: Sci-Fi, Przygodowy

Reżyseria: Gareth Edwards

Scenariusz: Chris Weitz, Tony Gilroy

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 10 grudnia 2016

Opis filmu

Historia najnowszego filmu reżyserii Garetha Edwardsa rozpoczyna się w momencie, gdy grupa rebeliantów postanawia uwolnić z imperialnego więzienia, kryminalistkę imieniem Jyn Erso (Felicity Jones). Cała akcja filmu rozgrywa się przed wydarzeniami, które miało miejsce w filmie „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”. Rebelianci zrobią wszystko by przyczynić się do upragnionego upadku Imperium Galaktycznego. Młoda Jyn Erso po przybyciu do bazy rebeliantów, otrzymuje niezwykle ważną i niebezpieczną misję. Żeby misja się powiodła kryminalistka musi wykraść tajne plany najnowszej broni, zwaną Gwiazdą Śmierci, którą dysponuje Imperium. Jyn wraz ze swoim oddziałem przed wykonaniem głównej misji, będzie musiała stawić czoła niezliczonym zastępom oddziałów wroga, który ma tylko jeden cel – zabić!

Recenzja

Najnowsza produkcja Garetha Edwardsa jest kawałem dobrej roboty, jaką wykonał reżyser. Jest to zdecydowanie lepsza część niż choćby „Przebudzenia Mocy”. Łotr 1 to przede wszystkim genialna fabuła, naturalniejsze efekty specjalne i co najważniejsze, widz podczas seansu nie ma prawa się nudzić. Oczywiście jak to w każdym filmie zdarzają się pewne schematy, ale jak już wspomnieliśmy, w którym filmie one nie występują? Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie to wielki powrót do klasyki gatunku z przed niemal 40-tu lat, do pierwszych części serii Gwiezdnych Wojen, które po raz pierwszy pojawiła się w kinie na początku lat 70-tych. Jeśli ktoś oglądał pierwszą część, to Łotr 1 na pewno przypadnie mu do gustu.

Obsada aktorska

Jyn Erso – Felicity Jones, Cassian Andor – Diego Luna, K-2SO – Alan Tudyk, Chirrut Îmwe – Donnie Yen, Baze Malbus – Wen Jiang, Orson Krennic – Ben Mendelsohn, Wielki Moff Tarkin – Guy Henry, Saw Gerrera – Forest Whitaker.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
2:13:26

Player 2

Play
0:00:00
2:13:26

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź