Manchester by the Sea (2016) Lektor PL

Manchester by the Sea (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Manchester by the Sea

Czas seansu: 135 minut

Gatunek filmu: Dramat

Reżyseria: Kenneth Lonergan

Scenariusz: Kenneth Lonergan

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 23 stycznia 2016

Opis filmu

Po śmierci swojego starszego brata Joe’go (Kyle Chandler), Lee Chandler (Casey Affleck) powraca w rodzinne strony i dowiaduje się, że brat obarczył go opieką nad jego swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges). Lee porzuca dotychczasowe życie i przeprowadza się do Manchester-by-the-Sea, gdzie zmuszony zostanie do zmierzenia się z bardzo przykrymi wydarzeniami z przeszłości. Jednym z takich jest rozstanie z żoną – Randi (Michelle Williams), a następnie opuszczenie miasteczka, w którym się wychował, które tak bardzo kochał od dziecka.

Obsada aktorska

Lee Chandler – Casey Affleck, Randi Chandler – Michelle Williams, Joe Chandler – Kyle Chandler, Patrick – Lucas Hedges, Elise – Gretchen Mol, Jeffrey – Matthew Broderick, Silvie – Kara Hayward, Jill – Heather Burns.

Recenzja

Film ten pokazuje jak bardzo los żartuje sobie z ludzkich planów i marzeń. Film w bardzo charakterystyczny sposób ukazuje widzom jak bardzo ważne decyzje na codzień musi podjąć każdy z ludzi i jakie to może nieść ze sobą konsekwencje i o braniu odpowiedzialności za swoje i nie tylko swoje życie. Podczas seansu można dostrzeć, że jedynym, co Cie może uratować, to śmiech przez łzy i o przebaczeniu, które może nigdy nie nadejść. Do tej pory żadnej produkcji filmowej nie udało się w tak zgrabny sposób połączyć ze sobą dramat i komedię. Trzeba przyznać śmiało, że Manchester by the Sea podniósł poprzeczkę bardzo wysoko i bardzo ciężko będzie dorównać mu, innym komediodramatom. Ogromne słowa uznania należą się tutaj obsadzie aktorskiej, bowiem Casey Affleck grający postać Lee, odegrał najlepszą rolę w całej swojej karierze. Mimo, iż Lee ani razu nie dał upustu złości, to nagromadzone emocje można było wyczuć już na kilometr. Affleck odwalił kawał dobrej roboty, przedstawiając złożony charakter Lee, w tak świetny sposób i widzowie na pewno na długo zapamiętają go w tej roli. Jedno jest pewne, Manchester by the Sea przez długi czas będzie znajdował się na pierwszym miejscu komediodramatów i ciężko będzie to zmienić.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Manchester by the Sea (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
2:15:29

 

Player 2

Play
0:00:00
2:15:29

 

Manchester by the Sea (2016) Lektor PL

3 komentarzy do Manchester by the Sea (2016) Lektor PL

  • Zuzka  napisz:

    Działa, dzięki za super wstawkę 🙂

  • Maniak  napisz:

    Potwierdzam. Bardzo dobra wersja ! 🙂

  • Roksi  napisz:

    Polecam

Zostaw odpowiedź