McImperium (2016) Lektor PL

McImperium (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: The Founder

Czas seansu: 115 minut

Gatunek filmu: Biograficzny, Dramat

Reżyseria: John Lee Hancock

Scenariusz: Robert D. Siegel

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 24 listopada 2016

Opis filmu

Ray Kroc (Michael Keaton) jest charyzmatycznym biznesmanem, który od dłuższego czasu walczy o swoje przysłowiowe 5 minut. Jego kolejny pomysł na sukces niestety legł w gruzach, a szansy na sukces i realizacji marzeń, jak nie było widać, tak nie ma. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie otrzymuje zamówienie od jednej z kalifornińskich restauracji, której właścicielem są bracia McDonaldów. Wpadli bowiem oni na nowatorski pomysł podawania zamówienia w ciągu 30 sekund od momentu zamówienia. Ray namawia braci do założenia sieci restauracji w całym kraju. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, bo sieć rozrasta się w błyskawicznym tempie, a Ray z dnia na dzień pragnie coraz większej władzy i sławy.

Obsada aktorska

Ray Kroc – Michael Keaton, Dick McDonald – Nick Offerman, Mac McDonald – John Carroll Lynch, Joan Smith – Linda Cardellini, Harry J. Sonneborn – B.J. Novak, Ethel Kroc – Laura Dern, Fred Turner – Justin Randell Brooke, June Martino – Kate Kneeland.

Recenzja

Michael Keaton poraz kolejny dał świetny pokaz umiejętności aktorskich. Po świetnej grze w filmie Birdman i Spotlight, tą rolę z pewnością każdy widz zapamięta na długie lata. Michael keaton wręcz genialnie odnalazł się w roli nadętego biznesmana, który liczy się tylko sam ze sobą. McImperium jest świetną lekcją biznesu, w którym najważniejszy jest pomysł. Bohaterowie są tutaj tylko tłem, bowiem właśnie na ten aspekt postawił reżyser filmu, John Lee Hancock. Jego celem było ukazanie okrucieństwa amerykańskiego rynku, który jest bezwzględy dla malutkich firemek, za którymi nie stoją dobrze opłaceni prawnicy. Nie przywiązywanie wagi do życia prywatnego Raya, jest dobym pomysłem dlatego, że producenti w idealny sposób pokazali dzięki temu jak dużo starań włożył w to, żeby zasłynąć i stworzyć sieć największych fastfoodów w Stanach Zjednoczonych. Wielkie słowa uznania należą się za scenariusz, Robertowi D. Siegelelowi, który wykonał kawał dobrej roboty. W filmie występuje wiele wątków, ale dzięki prostocie tego wszystkiego, nie ma szans, żeby widz pogubił się w tym wszystkim. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, filmu nie ma prawa nudzić, a wciągać i intrygować widza.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

McImperium (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:55:18

Player 2

Play
0:00:00
1:55:18

McImperium (2016) Lektor PL

3 komentarzy do McImperium (2016) Lektor PL

  • Mieciu  napisz:

    Bardzo dobry film! 🙂

  • Petek  napisz:

    Teraz ferie, to będzie co oglądać

  • Werka  napisz:

    Zajebisty :))

Zostaw odpowiedź