Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Ouija 2

Czas trwania: 99 minut

Gatunek: Horror

Reżyseria: Mike Flanagan

Scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 20 października 2016

Inny tytuł: Ouija: Origin of Evil

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL. Film opowiada historię kobiety, która wraz ze swoimi dwiema córkami przeprowadza się do nowego domu. Wśród staroci rodzina znajduje również spirytystyczny stolik.

Film jest kontynuacją produkcji z 2014 roku, który nie został dosyć dobrze przyjęty przez fanów tego gatunku filmowego. Akcja dzieje się w 1965 roku w Los Angeles, gdzie wdowa z dwiema córkami wprowadza się do nowego domu. Wśród starych rzeczy w domu znajduje się również stolik spirytystyczny, którego kobieta użyje, a przypadkowo sprowadzi do domu prawdziwą złą siłę. Najmłodsze dziecko zostaje opętane przez niezwykle potęznego złego ducha, a reszta rodziny będzie musiała zmierzyć się ze swoim najgorszym koszmarem, żeby uratować pociechę i wysłać złowrogi byt z powrotem na drugą stronę.

Ouija: Narodziny zła (2016) recenzja

Po bardzo słabej pierwszej części filmu, nadszedł czas na jej kontynuację. O dziwo można mówić tutaj o niezwykle udanym sequelu, który swój sukces zawdzięcza między innymi dzięki doskonałej grze młodej Lulu Wilson. Cała akcja nabiera tempa w momencie, gdy mała Doris (Lulu Wilson) postanawia zaprzyjaźnić się z tablicą do przyzwywania duxhów, którą wykorzystuje jej matka do udawanych seansów spirytystycznych. Elementem szczególnie zasługującym na aplauz jest umiejscowienie akcji w domostwie rodem z lat 60 latach XX wieku. Twórcy filmu w doskonały sposób pomogają widzom przenieść się w temte klimaty przyszłości. Oprócz wspomnianej wyżej 9-letniej Doris, doskonałą grą aktorską popisała się również Basso w roli Pauline. W filmie zobaczymy dodatkowo małego chłopca z filmu E.T, jednak Henry Thomas, aktor, który go zagrał, jest już dorosłym mężczyzną i tym razem wcielił się w Ojca Toma. Na brawa zasługuje również reżyser Mike Flanagan, który z pewnością stanął na wysokości zadania. Może i nie jest on arcydziełem, obraz wygląda tak nijak, a fabuła nie wyróżnia się niczym szczególnym od rodzimych filmów z tego gatunku. Na pierwszy rzut oka można było pomyśleć, że podzieli on losy pierwszej części, ale na szczęscie Mike Flanagan złożył to wszystko w jedną solidną całość.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

Jeden komentarz do Ouija: Narodziny zła (2016) Lektor PL

  • Monisia  napisz:

    Super film. Dawno się tak nie bałam 🙁

Zostaw odpowiedź