Pasażerowie (2016) Lektor PL

Pasażerowie (2016) Lektor PL

Oryginalny tytuł: Passengers

Czas seansu: 116 minut

Gatunek filmu: Sci-Fi, Przygodowy

Reżyseria: Morten Tyldum

Scenariusz: Jon Spaihts

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 21 grudnia 2016

Opis filmu

Cała akcja filmu rozpoczyna się i praktycznie dzieje się na statku kosmicznym w czasie międzyplanetarnej podróży, który ma za zadanie przetransportować tysiące ludzi na inną planetę, żeby ją skolonizować. Coś jednak poszło nie tak, bowiem przez tajemnicze okoliczności i rzekomą awarię komory, jeden z pasażerów o imieniu Jim (Chris Pratt), budzi się ze stanu hibernacji jakieś 90 lat za wcześnie. Jim przerażony życiem, wizją stażenia się i umierania w samotności, postanawia obudzić inną uczestniczkę eskapady – dziennikarkę Aurorę Lane (Jennifer Lawrence). Z czasem bowiem zakochują się w sobie, bo wiedzą, że spędzą ze sobą reszte życia. Szybko okazuje się jednak, że ich statkowi grozi unicestwienie, a życie tysięcy ludzi, jest w ich rękach. Niedługo później okazuje się, że ich przebudzenie wcale nie było przypadkiem.

Obsada aktorska

Aurora Lane – Jennifer Lawrence, Jim Preston – Chris Pratt, Arthur – Michael Sheen, Gus Mancuso – Laurence Fishburne, Kapitan Norris – Andy Garcia, Zastępca dowódcy – Vince Foster, Oficer łączności – Kara Flowers, Członek załogi – Conor Brophy,

Recenzja

W filmie na pewno zabrakło przedstawienia wielkości człowieka, obrazu walki ze swoimi wewnętrznymi słabościami i przede wszystkm słabości człowieka w stosunku do bezdusznej najnowocześniejszej technologii, w którą wyposażony został statek kosmiczny „Avalon”. Sam początek filmu budzi jednak mieszane uczucia i porównywany jest z kameralnym kinem jak np. „Moon” czy „Ostatniego człowieka na Ziemi”. Środek filmu to już raczej typowe romansidło, odrobina komedii, a przede wszystkim akcja. Od wielogatunkowości oraz mnóstwo pomysłów w tej produkcji, może na prawdęprzyprawić o zawór głowy przeciętnego widza. Pocieszające jest natomiast to, że w czasie dwugodzinnego seansu w kinie, nie powinniście się nudzić i nerwowo zerkać na zegarek, ponieważ cała akcja toczy się na prawdę w zastraszającym tempie. Najnowszemu dziełu przjazjemy ocenę 7/10.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Pasażerowie (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:56:27

Player 2

Play
0:00:00
1:56:27

Pasażerowie (2016) Lektor PL

3 komentarzy do Pasażerowie (2016) Lektor PL

  • Marcela  napisz:

    Film nawet mi się podobał. Dobra wersja z lektorem 🙂

  • Bartosz  napisz:

    Trochę nudny, spodziewałem się czegoś lepszego.

  • Arek  napisz:

    Dobrze że działa!

Zostaw odpowiedź