Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL

Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL

Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL

Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL. Pewnego dnia zabity zostaje policjant, który jest podejrzany o powiązanie z grupą przestępczą. W pierwszej kolejności podejrzenie pada na jego syna.

Film „Prosta historia o morderstwie” opowiada trzymającą w napięciu historię policyjnej rodziny. Historia ta pełna jest zwrotów akcji, a prawdziwym wstrząsem dla całej rodziny będzie pewna zbrodnia owiana tajemnicą. Jacek (Filip Pławiak) jest młodym policjantem, który musi za wszelką cenę chronić swoje rodzeństwo i własną matkę (Kinga Preis) przed ojcem (Andrzej Chyra) tyranem, również funkcjonariuszem policji. Roman jest zamieszany w nielegalne mafijne interesy. Pewnego dnia Roman zostaje zabity, a jego syn staje się głównej podejrzanym w sprawie. Jacek żeby dowieść swojej niewinności będzie musiał za wszelką cenę rozwikłać sieć intryg, w którą zamieszany był jego ojciec.

Prosta historia o morderstwie (2016) recenzja

Oglądając początek filmu widz zaczyna zachodzić w głowę, kto może być mordercą. Zdesperowany syn chroniący matkę? Czy może zastraszona matka, która już nie wytrzymała? A może mordercą jest ktoś w policyjnym mundurze? Reżyser doskonale przemiszcza się między najróżniejszymi teoriami, nie pomagając widzowi do ostatniej minuty rozwiązać tej niezwykle tajemniczej zagadki morderstwa. Klimat w filmie zmienia się z sekundy na sekundę, cała akcja szybko się rozkręca.

Powierzenie głównej roli młodemu i jeszcze mało znanemu Filipowi Pławiakowi, było na prawdę strzałem w dziesiątkę. Aktor w znakomity sposób odtworzył postać Jacka i zobrazował go jako niezwykle tajemniczego młodego człowieka, którego intencji nie jesteśmy w stanie poznać do samego końca. Zastanawiający jest również fakt, czy Jacek nie zacznie popełniać błędów pod wpływem swego despotycznego ojca. Czy nie znajdzie w nim autorytetu i wzoru do naśladowania, żeby potem zboczyć na złą drogę i pójść w jego ślady? Arkadiusz Jakubik stara się za wszelką cenę odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko jest w stanie wyzwolić się z pod złego wpływu rodziców i wystrzec się ich błedów?

Andrzej Chyra również doskonale odnalazł się w roli ojca alkoholika, który nie potrafi nad sobą zapanować. Każda scena z jego udziałem aż kipi gniewem i złą energią. Kinga Preiss świetnie pasuje do roli pokrzywdzonej i stłamszonej kobiety, która zbyt mocno kocha swojego oprawcę, by od niego odejść.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL

player-2

Prosta historia o morderstwie (2016) Film PL

Zostaw odpowiedź