Po prostu przyjaźń (2016) PL

Po prostu przyjaźń (2016) PLOryginalny tytuł: Po prostu przyjaźń

Czas seansu: 136 minut

Gatunek filmu: Komediowy

Reżyseria: Filip Zylber

Scenariusz: Karolina Szablewska

Miejsce produkcji: Polska

Data światowej premiery: 20 grudnia 2016

Opis filmu

Polska komedia wielowątkowa, która przedstawia historię pewnej paczki przyjaciół, których przyjaźń zostanie poddania niejednej życiowej próbie. Alinie i Marianowi dopisuje szczęście, bo wygrywają wielkie pieniądze, a sposób podzielenia się nimi, nie jest wcale taki oczywisty. Singielka i kobieta sukcesu Ivanka, z całych sił pragnie dziecka, ale bez wiązania się z jakimkolwiek mężczyzną. Pomóc ma jej w tym jej przyjaciel Patryk. Kariera Filipa waha się na szali przez to, co zrobił dla szalonej kolekcjonerki guzików. W tym samym momencie grupa serdecznych przyjaciół wyrusza na wyprawę w góry, gdzie odkrywają pewien sekret, który na zawsze odmieni ich dotychczasowe życie. Jakiego wyboru dokonają? Wybiorą lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy coś więcej? Najszczerszą prawdę czy najgorsze kłamstwo?

Obsada aktorska

Julia – Agnieszka Więdłocha, Ivanka – Magdalena Różczka, Grzegorz – Maciej Zakościelny, Kamil – Piotr Stramowski, Patryk – Bartłomiej Topa, Marian – Marcin Perchuć, Jadźka – Aleksandra Domańska, Szymon – Krzysztof Stelmaszyk.

Recenzja

Film, to pięć historii, które połączone są ze sobą jedną, początkową sceną. Ten zabieg ma na celu pokazanie widzom jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego z nas i tak na prawdę nie ma to żadnego znaczenia, czy są to koledzy z piaskownicy, liceum czy może ludzie przypadkowo spotykający się barze, nawiązujący dialog. Wszystkich ludzi łączy tak na prawdę jedno pragnienie, a więc mianowicie, chęć przebywania wśród ludzi, w towarzystwie, gdzie czują się dobrze, nawiązując nowe znajomości. Jeśli chodzi o grę aktorską, to tak na prawdę tylko Bartłomiej Topa, Agnieszka Więdłocha i Krzysztof Stelmaszyk pokazali coś więcej. Reszta tak jak by snuła się bez celu po planie, będąc zupełnie obojętnym dla widza. W filmie też można dostrzec kilku momentów, które wywołają ciary na plecach. Ogólnie podsumowując to film zasługuje na mocne 5.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Po prostu przyjaźń (2016) PL

Play
0:00:00
2:16:31

Player 2

Play
0:00:00
2:16:31

Po prostu przyjaźń (2016) PL

Zostaw odpowiedź