Siedem minut po północy (2016) Lektor PL

Siedem minut po północy (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: A Monster Calls

Czas seansu: 108 minut

Gatunek filmu: Dramat, Fantasy

Reżyseria: J.A. Bayona

Scenariusz: Patrick Ness

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone, Hiszpania

Data światowej premiery: 9 września 2016

Opis filmu

Mały Conor (Lewis MacDougall) ma zdecydowanie o wiele więcej odwagi niż niejeden dorosły człowiek. 10-letni chłopiec każdego dnia musi stawić czoła grupce starszych chłopaków, którzy prześladują go i znęcają się nad nim w szkole. Jednak, to nic w porównaniu z tym, co dzieje się w domu chłopca. Prawdziwy koszmar rozgrywa się właśnie tam. Jego matka, samotnie go wychowująca, pewnego dnia po prostu przegrywa walkę z ciężką chorobą, a na dodatek lekarze są całkowicie bezradni. Conor zyskuje potężnego przyjaciela ze swoich snów, którym okazuje się być drzewny potwór. Nowy przyjaciel wciągnie chłopca do mrocznego świata, gdzie ten znajdzie odpowiedzi na wszystkie najtrudniejsze pytania, a być może i uleczy swoją schorowaną matkę.

Obsada aktorska

Conor – Lewis MacDougall, Babcia – Sigourney Weaver, Mama – Felicity Jones, Tata – Toby Kebbell, Potwór – Liam Neeson, Dyrektorka szkoły – Geraldine Chaplin, Pan Clark – Ben Moor, Harry – James Melville.

Recenzja

Zaczynając pisać tą recenzją na samym wstępie wielkie słowa uznania dla J. A. Bayona. Scenariusz filmu w wykonaniu Patricka Nessa jest na prawdę dopracowany w każdym calu i zapewniamy, że żaden widz nie wyjdzie z sali kinowej znudzony czy przytłoczony ilością wątków. Bayon ogromną wagę przywiązuje do najmniejszych detali takich jak np. normalny uścisk ręki, taśma z filmem czy zwykły ruch ołówka. Są to tak małe detale, ale mają ogromne znacznie w całokształcie fabuły, które nadają jej cały sens. Należy również wspomnieć o doskonałym wcieleniu się w postacie Conora przez Lewisa MacDougalla oraz potwora, którego zagrał niewidoczny jednak na ekranie – Liam Neeson. Chłopiec doskonale odegrał swoją rolę, bowiem w mistrzowski sposób prezentuje stany emocjonalne jak smutek, radość, euforia, zdezorientowanie czy histerie. Potwór jest doskonałym uzupełnieniem młodego Conora, którego nie straszy, a uczy. Jest dla niego pewnego rodzaju mentorem, który prowadzi chłopca w tych bardzo ciężkich dla niego chwilach. Od strony technicznej film wygląda również bardzo dobrze. Widać świetne efekty specjalne, które są jednak tylko dodatkiem do całości. Film ten tak na prawdę ukazuje fakt przemijania i o tym w jaki sposób radzimy sobie z tym. W pewnym stopniu ukazuje, że każdy człowiek musi stawić czoła swoim demonom. Można uratować się pozorną ucieczką, ale tak na prawdę tylko przez pogodzenie się z rzeczywistością i zaakceptowanie jej, pomoże przezwyciężyć trudności losu.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Siedem minut po północy (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:48:39

Player 2

Play
0:00:00
1:48:39

Siedem minut po północy (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź