Split (2016) Lektor PL

Split (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Split

Czas seansu: 116 minut

Gatunek filmu: Thriller

Reżyseria: M. Night Shyamalan

Scenariusz: M. Night Shyamalan

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 26 września 2016

Opis filmu

Młody mężczyzna Kevin (James McAvoy) po tragicznej stracie, postanawia porwać trzy nastolatki. W Kevinie zaczynają odzywać się jego mnogiejosobowości, a jedna z nich zaczyna przejmować kontrolę nad innymi.

Obsada aktorska

Kevin – James McAvoy, Dr Fletcher – Betty Buckley, Casey – Anya Taylor-Joy, Claire – Haley Lu Richardson, Hannah – Kim Director, Marcia – Jessica Sula, Wujek John – Brad William Henke.

Recenzja

Główny bohater filmu, Kevin jest chory i mieszkają w nim 23 różne osobowości. Reżyserem i scenarzystą jest Night Shyamalan i to właśnie on w pełni jest odpowiedzialny za scenariusz. Na szczęście udało mu się stworzyć coś, co na prawdę jest dobre. Film jest bardzo prosty i nie ma żądnej mowy i niezrozumiałych wątkach dla widza. Może wątek kilku osobowości uwięzionych w jednym ciele, nie jest oryginalny, ale na prawdę trzyma w napięciu do ostatnich minut filmu. Film pokazuje nam jak bardzo ludzki umysł jest skomplikowany. Ogromne brawa na pewno należą się Jamesowi McAvoyowi, który włożył ogromny wysiłek we wcielenie się w rolę Kevina i przedstawienie jego wielu osobowości, każdą w zupełnie inny sposób. Jedno jest pewne, każda z postaci sprawi, że podskoczycie ze strachu na swoim miejscu. Widzowie stopniowo z biegiem czasu otrzymują kolejne części układanki, które pod koniec ukążą jej całość. Split nie jest typowy horrorem, co może sugerować jego zwiastun, to tak na prawdę thriller z bardzo ciekawą i przerażającą fabułą. Cała akcja rozgrywa się w strasznych i ciemnych podziemiach. Mamy wielką nadzieję, że nie jest to jedynie wyskok reżyseria, a początek i powrót na właściwe tory przy tworzeniu genialnych filmów. Split ma w sobie coś, czego brakuje innym produkcjom, za które odpowidzialny był M. Night Shyamalan. Reżyser odwalił kawał dobrej roboty, a film Split jest na prawdę bardzo dobrą produkcją.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Split (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:56:18

Player 2

Play
0:00:00
1:56:18

Split (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź