To tylko koniec świata (2016) Lektor PL

To tylko koniec świata (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Juste la fin du monde

Czas seansu: 97 minut

Gatunek filmu: Dramat

Reżyseria: Xavier Dolan

Scenariusz: Xavier Dolan

Miejsce produkcji: Kanada, Francja

Data światowej premiery: 19 maja 2016

Opis filmu

Znany i doceniony pisarz Louis-Jean Knipper (Gaspard Ulliel) powraca do domu po kilkunastu latach nieobecności. Jednak nie tak wyobrażał sobie powitanie po tak długim czasie, kiedy to nie widział się z rodziną. Jego matka i rodzeństwo są zbyt zajęcia swoimi sprawa, żeby w ogóle zwrócić uwagę na Louisa. Jegopowrót postrzegają jako powrót syna marnotrawnego i jedyną okazję, żeby pochwalić się swoimi osiągnięciami. Każdy zawsze znajdzie powód, żeby oskarżyć go o coś, co zrobił w przeszłości. Mimo szczerych chęci, nie udaje się ponownie pojednać rodzinie Knipperów.

Obsada aktorska

Louis-Jean Knipper – Gaspard Ulliel, Antoine Knipper – Vincent Cassel, Catherine – Marion Cotillard, Suzanne Knipper – Léa Seydoux, Matka – Nathalie Baye, Pierre Jolicoeur – Antoine Desrochers, 15-letni Louis – William Boyce Blanchette, Taksówkarz – Sasha Samar.

Recenzja

Xavier Dolan swoją inspiracją znalazł na deskach teatru. Jego produkcja jest ekranizacją sztuki Jeana-Luca Lagarce’a. Kanadyjczyk zamknął swoich bohaterów w ciasnym, a wręcz klaustrofobicznym domu, gęsta atmosfera i napięcie da się wyczuć na dużą odległość. gdzie na pierwszym planie jest mimika i wrogie spojrzenia. Nie oznacza to wcale, że film nie posiada żadnych dialogów, a nawet wręcz przeciwnie, bo słowa padają tutaj bardzo często. Najczęściej są to niestety kłótnie, wzajemne oskarżenia, a wygrywa ten, kto ma ostateczne słowo. Najciekawszym jednak punktem jest relacja Louisa ze swoim starszym bratem Antoine, który jest pełen żalu, ale wygląda na to, że tylko on rozumie prawdziwy powód powrotu swojego brat. Pod koniec filmu, gdy wychodzą na jaw prawdziwe intencje, film aż kipi od nadmiaru emocji, a atmosfera jest tak gęsta, że nie ma czym oddychać. Jeśli film na początku był nudny i przewidywalny, to gwarantujemy, że jego zakończenie wynagrodzi wszystko i na pewno nie będzie można tu mówić o jakimkolwiek rozczarowaniu.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

To tylko koniec świata (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:37:23

Player 2

Play
0:00:00
1:37:23

To tylko koniec świata (2016) Lektor PL

Zostaw odpowiedź