Ukryte piękno (2016) Lektor PL

Ukryte piękno (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Collateral Beauty

Czas seansu: 97 minut

Gatunek filmu: Dramat

Reżyseria: David Frankel

Scenariusz: Allan Loeb

Miejsce produkcji: Stany Zjednoczone

Data światowej premiery: 14 grudnia 2016

Opis filmu

Posiadający wiele sukcesów w swojej karierze zawodowej w branży reklamy, mieszkający w Nowym Jorku – Howard (Will Smith), zostaje dotknięty wielką osobistą tragedią, która skutkuje całkowitym wycofaniem się z życia publicznego. Koledzy Howarda z pracy, wpadają na pewien genialny pomysł, który ma zmusić go do stawienia czoła przeciwnościom losu i tej okrutnej tragedii, która go dotknęła, w sposób prosty, a wręcz banalny.

Obsada aktorska

Howard – Will Smith, Whit – Edward Norton, Claire – Kate Winslet, Simon – Michael Peña, Brigitte – Helen Mirren, Madeleine – Naomie Harris, Amy – Keira Knightley, Raffi – Jacob Latimore.

Recenzja

Howard jest geniuszem, który pracuje w branży reklamowej. Wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia otworzyć agencję reklamową, która bardzo dobrze prosperuje. Pewnego dnia zdarzyło się jednak coś, czego nikt w życiu by się nie spodziewał. Umiera córka Howarda, a ten zamyka się w sobie, ucieka od przytłaczającego go świata i życia, która wiódł do tej pory. Jego przyjaciele wynajmują aktorów, by Ci personifikowali byty, do których Howard pisywał listy. Efektem tego planu ma być wyrwanie go z opłakanego stanu i przywrócenie do normalnego dawnego życia. David Frankel stworzył film, który doskonale trafia w serca widzów. Will Smith genialnie ukazuje różne stadium żałoby i bólu, który nosi. W Howardzie nie dostrzeżemy nawet grama złości na wszechświat, ale strach przed bezradnością i ogromny żal, że nikt nie wysłuchał jego próśb. Film ogólnie jest dosyć dobrym wyciskaczem łez, lecz scenariusz nie jest do końca tak dobry jak się wydaje, a przynajmniej nie jego zakończenie, które właśnie na samym koncu produkcji, przekreśla cały sens przedstawionej historii. Film Ukryte piękno zdecydowanie lepiej oglądnąć na wygodnej kanapie w domu, niż na sali kinowej.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Ukryte piękno (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:37:21

Player 2

Play
0:00:00
1:37:21

Ukryte piękno (2016) Lektor PL

Jeden komentarz do Ukryte piękno (2016) Lektor PL

  • Patryk  napisz:

    o kurde, działa!

Zostaw odpowiedź