Wołyń (2016) Film PL

Wołyń (2016) Film PL

Wołyń (2016) Film PL. Ojciec postanawia wydać swoją córkę Zosię za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci. Zosia natomiast zakochaja jest w pewnym ukraińcu. Niedługo później II wojna światowa przewraca całkowicie do góry nogami życie lokalnych mieszkańców.

Akcja najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego rozpoczyna się w 1939 roku w wiosce Wołyń, która zamieszkiwana jest przez Polaków, Ukraińców, a także Żydów. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) ma 17 lat i bardzo zakochana jest w Ukraińcu Petrze (Vasyl Vasylik). Jej ojciec ma wobec niej jednak inne plany i postanawia wydać ją za mąż za polskiego gospodarza, wcowca – Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik). Niedługo później wybucha II wojna światowa, a życie mieszkańców zostaje diametralnie wywrócone do góry nogami. Najpierw okupacka sowiecka, a następnie niemiecki atak na Związek Radziecki. Zosia staje się uczestnikiem okrutnego nacjonalizmu ze strony Ukraińców. Okrutnr wydarzenia kulminują się w 1943 roku, a Zosia za wszelką cenę stara się ocalić życie swoje i swoich dzieci.

Wołyń (2016) recenzja

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego na pewno nie jest miły do oglądania. Od samego początku do końca, widzowi towarzyszy wielka brutalność i przemoc. Reżyser twierdzi, że Wołyń to film o miłości, ale z pewnością nie zostanie on postrzegany w ten sposób przez normalnego widza, bowiem w filmie nie ma ani jednaj romantycznej historii. Bohaterowie Wołynia żyją w ciągłym strachu, który jest w pełni uzasadniony. Zanim dojdzie jednak do czystek etnicznych, wcześniej swoją gehennę zdążą przeżyć, złe słowo, mieszkający na Wołyniu Żydzi, a potem jest jeszcze gorzej. Film zrealizowany jest w doskonały sposób, a kamerą operatora malowany jest tu wiejski krajobraz okolicy, gospodarskie zabudowania czy weselne obrzędy i towarzyszące im ludowe pieśni. Film ten z całą pewnością nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Kamera ukaże sceny, w których widz zobaczy rozrywanie końmi, obcinanie głów, obdźieranie ze skóry i inne brutalne sceny. Środek filmu jest trochę nudny i naszym zdaniem za długi, ale całość na prawdę mocno wbija w fotel. Gorąco polecamy ten film i zachęcamy do wybrania się do kina.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Wołyń (2016) PL

Play
0:00:00
2:30:21

Player 2

Play
0:00:00
2:30:21

Wołyń (2016) Film PL

Zostaw odpowiedź