Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL

Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL

Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL

Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL. Krzysiek kończy pięcioletni związek z dziewczyną i przeprowadza się do najlepszego przyjaciela – Michała. Obaj zaczynają nocne życie pełne alkoholu i dobrej zabawy, ale pewnego dnia ich przyjaźń zostanie poddana próbie.

Film opowiada historię o trójce bohaterów uwikłanych w historię miłosną.. Krzysiek pewnego dnia postanawia zakończyć trwający pięć lat związen ze swoją dziewczyną Ewą. Po rostaniu wprowadza się do najlepszego przyjaciela – Michała. Obaj wpadają w wir nocnej zabawy, zaczynająć od małych domówek, a kończąc na plenerowych festiwalach. Zależy im tylko i wyłącznie na zabawie, a stabilizacja życiowa i jakieś głębsze refleksje, są im na prawdę obce. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Niespodziewanie pojawia się była dziewczyna Krzyśka, tajemnicza Eva. Powrót dziewczyny przewróci ich życie do góry nogami i wystawi ich przyjaźń na próbę.

Wszystkie nieprzespane noce (2016) recenzja

Film został kręcony przez dwa lata w Warszawie. Reżyser Michał Marczak chciał ukazać jak najbardziej wiarygodny i zbliżony obraz życia nastolatków. Marczak tworzy film na pewno wiarygodny, ale na ile zbliżony on jest do życia dzisiejszych warszawskich dwudziestolatków, tego fabuła jednoznacznie nie określa. Jest to smutne w pewnym sensie, ponieważ widz ogląda młodych ludzi bez ambicji i jakichkolwiek celów życiowych, gdzie liczy się tylko dobra zabawa. Film jest niezwykłe i na pewno przekonujący, ale czegoś w nim brakuje. Widz zaczyna zastanawiać się, ale co jest poza tym? Z filnu dowiadujemy się, że jeden z bohaterów ma przestronne mieszkanie obok Pałacu Kultury i Nauki, ale nigdzie nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie: Ale jak go na to stać?. Nigdzie nie ma o tym wzmianki, ale niestety jej brak rzutuje w pewnym sensie na autentyczności przedstawionych w filmie wydarzeń. Ogólnie film jest niezły i zrealizowany z pomysłem. Można wyróżnić tutaj dobrą grę aktorską i z pewnością nie brakuje w nim prawdy, ale zarazem czuć, że czegoś zabrakło do większej uniwersalności tej fabuły.

Zaufało nam już ponad 50 tysięcy widzów! Zarejestruj się i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

51693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL

Wszystkie nieprzespane noce (2016) PL

Zostaw odpowiedź