Zombie express (2016) Lektor PL

Zombie express (2016) Lektor PLOryginalny tytuł: Boo-san-haeng

Czas seansu: 118 minut

Gatunek filmu: Horror, Dramat

Reżyseria: Sang-ho Yeon

Scenariusz: Sang-ho Yeon

Miejsce produkcji: Korea Południowa

Data światowej premiery: 13 maja 2016

Opis filmu

Seok Woo (Gong Yoo) pracuje jako manager w ogromnej seulskiej korporacji. Jakiś czas temu żona zostawiła go, a ze swoją córką nie ma najlepszych relacji. W dniu urocznik córeczki, zabiera ją do matki. W tym samym czasie w państwie wybucha epidemia, która zmienia ludzi w zombie. Zarażeni znajdują się również w pociągu, w którym Seok jedzie z cóeczką do byłej żony. W tym właśnie momencie zaczyna się bezwzględna walka o przetrwanie, a ZombieExpress mknie dalej i nie zanosi się, na to, żeby się zatrzymał.

Obsada aktorska

Seok-woo – Gong Yoo, Soo-an – Soo-an Kim, Seong-kyeong – Yu-mi Jeong, Sang-hwa – Dong-seok Ma, Yeong-gook – Woo-sik Choi, Jin-hee – So-hee Ahn, Yong-seok – Ee-seong Kim, Jin-mo Kim – Chang-hwan Kim.

Recenzja

Zombie Express to najnowszy horror koreański, który ukazuje zombie w pociągu. Brzmi trochę absurdalnie, ale uważamy, że ten film to wielkie zaskoczenie. Na pewno sam reżyser nie próbuje za wszelką cenę pokazać czegoś nowego czy zrewolicjonizować na siłę ten gatunek filmowy, ale założenie jest bardzo proste. Fabuła została osadzona w momecie gdy wybucha plaga zombie, główni bohaterowie są uwięzieni w pędzącym pociągu. Niby brzmi nierealnie, ale naprawdę zostało to poukładane w fantastyczną całość, dzięki kilku świetnym pomysłom. Klaustrofobiczna przestrzeń wpływa tutaj na wyobraźnię wręcz idealnie, bo w innych produkcjach z tego gatunku, bohaterowie zawsze mają jakąś drogę ucieczki, a tutaj zostało to bardzo mocno ograniczone. Największym mankamentem filmu są jednak postacie, bo razem z rozwojem akcji, zmieniają się one dosyć banalnie i w przewidywalny sposób. Zombie Express jest produkcją na pewno nie banalną i wielkie brawa należą się za genialne odświeżenie i wykorzystanie historii o zombie i pomysłowość, która znakomicie buduje napięcie i sprawia, że nie ma tutaj zbyt wiele przewidywalnych scen, a wszystko dzieje się jednak dosyć szybko.

Nasze filmy oglądnęło już ponad 100 tysięcy widzów! Oglądnij film i odpowiedz na krótkie pytanie:

Czy jakość filmu była zadowalająca?

102693 osób głosowało na Tak

381 osób głosowało na Nie

Zombie express (2016) Lektor PL

Play
0:00:00
1:58:14

Player 2

Play
0:00:00
1:58:14

Zombie express (2016) Lektor PL

Jeden komentarz do Zombie express (2016) Lektor PL

  • Robert  napisz:

    Zajebisty film. Dawno nie widziałem tak dobrego 🙂

Zostaw odpowiedź