Źródło wideo 198 Views

  • SERVER US HD
Kobieta z… (2024) online cały film – oglądaj

Kobieta z… (2024) online cały film – oglądaj

Apr. 05, 2024132 Min.
Twoja ocena: 0
8 1 ocen

Opis

O niezwykłej podróży przez życie

Wychowany w skromnych realiach małego miasteczka, bohater naszego filmu, Andrzej (Mateusz Więcławek), od najmłodszych lat wydaje się być inny niż inni. Nieśmiały i unikający konfliktów, jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy zostaje powołany do służby wojskowej. Jednak to, co wydaje się być zwykłym obowiązkiem, staje się początkiem niezwykłej podróży przez życie.

Walka z własną tożsamością

Stojąc w szeregu w samej bieliźnie, odmawiając zdjęcia skarpetek, Andrzej wydaje się być przekorny i nieposłuszny. Ale czy to prawda? Powód jego buntu jest znacznie głębszy – pomalowane na niebiesko paznokcie stają się symbolem niezgodności z nakreślonymi przez społeczeństwo normami płciowymi.

Miłość, która pokonuje wszelkie przeszkody

W ulewnym deszczu podczas demonstracji Andrzej spotyka pielęgniarkę Izę (Joanna Kulig). Ich spotkanie wydaje się być przypadkowe, ale los ma wobec nich inne plany. Miłość, która rodzi się między nimi, staje się punktem zwrotnym w życiu bohatera.

Odkrywanie prawdy o sobie

Jednakże, mimo pozornego szczęścia, Andrzej zaczyna coraz bardziej doświadczać dysforii płciowej. Tęsknota za byciem sobą prowadzi go do poszukiwań w internecie, gdzie szuka informacji na temat transpłciowości. Polska w 2004 roku nie jest jednak miejscem, gdzie można otwarcie wyrażać swoją tożsamość.

Konfrontacja z rzeczywistością

Prawo stoi po drugiej stronie barykady, a Andrzej musi stawić czoła nietolerancji społecznej. Czy kiedykolwiek będzie mógł być sobą w kraju, który go nie akceptuje?

Moment przełomowy

Wszystko zmienia się, gdy Iza odkrywa tajemniczy pamiętnik Andrzeja. To moment, który zmusza ich oboje do konfrontacji z prawdą o sobie i swoich uczuciach.

Reżyseria i scenariusz

Film „Kobieta z…” został stworzony przez utalentowany duet reżyserski: Małgorzatę Szumowską i Michała Englerta. Ich wrażliwe podejście do tematu sprawia, że historia bohaterów nabiera głębi i autentyczności.

Produkcja i dystrybucja

Produkcja filmu odbyła się przy współpracy polskich i szwedzkich producentów. Dystrybucją zajęła się firma Next Film, która postarała się dotrzeć z tą niezwykłą opowieścią do jak najszerszej publiczności.

Nagrody i uznanie

Mimo że film otrzymał tylko jedną nominację, jego przesłanie i wykonanie zyskały uznanie widzów i krytyków na całym świecie.

Ciekawostki

Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w wielu różnych lokalizacjach w Polsce, co dodaje autentyczności opowieści o życiu bohaterów.

Podsumowanie

„Kobieta z…” to poruszająca opowieść o walce o akceptację siebie i swojej tożsamości w społeczeństwie, które nie zawsze jest gotowe na różnorodność. To film, który porusza najgłębsze emocje i skłania do refleksji nad naszymi własnymi uprzedzeniami i stereotypami.

Oceny krytyków

  1. Gazeta Filmowa: „Kobieta z… to niezwykle poruszająca historia, która doskonale oddaje trudności i piękno ludzkiej egzystencji. Szumowska i Englert stworzyli arcydzieło, które zostanie w pamięci widza na zawsze.”
  2. Magazyn Kultury: „Ten film to manifest tolerancji i empatii. Świetnie zrealizowany, z doskonałą grą aktorską, stanowi ważny głos w dyskusji o prawach osób LGBTQ+.”
Kobieta z… (2024) online cały film – oglądaj
Kobieta z… (2024) online cały film – oglądaj
Tytuł Kobieta z...

Director

Aktorzy

Jerzy Bończak isAndrzej's/Aniela's father
Andrzej's/Aniela's father
Anna Tomaszewska isAndrzej's/Aniela's mother
Andrzej's/Aniela's mother
Jacek Braciak isAndrzej's/Aniela's brother
Andrzej's/Aniela's brother
Renata Dancewicz isAndrzej's/Aniela's sister-in-law
Andrzej's/Aniela's sister-in-law
Franciszek Englert is18-year-old Andrzej/Aniela / Andrzej's/Aniela's son
18-year-old Andrzej/Aniela / Andrzej's/Aniela's son
Udostępnij0

Zostaw opinie

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
AKTUALIZACJA