Tyle co nic (2024) online cały film – oglądaj

Tyle co nic (2024) online cały film – oglądaj

Premiera: 2024Czas trwania: 93 Min.Oryginalny tytuł: Tyle co nic
Twoja ocena: 0
5 1 ocen

Źródło wideo 145 Views

  • Zobacz traileryoutube.com
  • Jakość HD

Odsłuchaj opinie Marka

Reżyser filmowy

Obsada filmu Tyle co nic

Artur Paczesny gra jako Jarek
Artur Paczesny
Jarek
Monika Kwiatkowska gra jako Irena
Monika Kwiatkowska
Irena
Agnieszka Kwietniewska gra jako Ania
Agnieszka Kwietniewska
Ania
Artur Steranko gra jako Lesław
Artur Steranko
Lesław
Marcin Sztendel gra jako Patryk
Marcin Sztendel
Patryk
Marcin Kiszluk gra jako Jacek
Marcin Kiszluk
Jacek
Radosław Hebal gra jako Robert
Radosław Hebal
Robert
Marian Czarkowski gra jako Witek
Marian Czarkowski
Witek
Radomir Rospondek gra jako Mariusz
Radomir Rospondek
Mariusz
Marcin Tyrlik gra jako Gienek
Marcin Tyrlik
Gienek

Opis filmu Tyle co nic

W dynamicznie zmieniającym się świecie kinematografii, gdzie nowe historie są opowiadane z niesamowitą głębią emocjonalną i złożonością narracyjną, pojawia się film, który zmusza widzów do głębokiej refleksji nad wartościami, jakimi kierują się w życiu. Tyle co nic (2024), wyreżyserowany przez Grzegorza Dębowskiego, jest dramatem kryminalnym, który z Polskimi korzeniami, przemawia do międzynarodowej publiczności, ukazując uniwersalność ludzkich dylematów.

Głębia fabuły

Film Tyle co nic wprowadza nas w świat Jarka, postaci granej z niezwykłą intensywnością przez Artura Paczesnego. Jarek, rolnik z głęboko zakorzenionymi wartościami, staje na czele społeczności, kiedy lokalny polityk, mający reprezentować interesy miejscowej społeczności, zdradza je, głosując przeciwko ich dobru. Protest, który organizuje pod domem polityka, nieoczekiwanie odkrywa ludzkie zwłoki w wyrzuconym gnoju, co jest początkiem spirali zdarzeń, wciągającej Jarka i jego bliskich w mroczną intrygę.

Znaczenie reżyserii i scenariusza

Grzegorz Dębowski, reżyser i scenarzysta, zręcznie prowadzi narrację, balansując między lokalnymi realiami a uniwersalnymi tematami, takimi jak zdrada, sprawiedliwość i poszukiwanie prawdy. Praca Dębowskiego nad scenariuszem wydobywa z historii bogactwo emocji i motywów, skłaniających do refleksji nad własnymi wyborami i wartościami, które kierują naszym życiem.

Gatunek i produkcja

Next to Nothing, jak film jest znany międzynarodowo, zalicza się do gatunków dramatu i kryminału, co pozwala na głębokie zgłębienie psychiki postaci oraz skomplikowanej sieci relacji międzyludzkich. Produkcja filmu jest dziełem współpracy polskich instytucji filmowych, w tym Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Studio Munka, z międzynarodowym wsparciem Canal+ Polska, co świadczy o wysokim poziomie realizacji i międzynarodowych aspiracjach projektu.

Premiera i dystrybucja

Premiera światowa filmu Tyle co nic miała miejsce 18 września 2023 roku, z polską premierą kinową zaplanowaną na 8 marca 2024 roku. Dystrybucją filmu w Polsce zajmuje się Forum Film Poland, co gwarantuje, że produkcja dotrze do szerokiego grona odbiorców, spragnionych głębokich, angażujących historii.

Nagrody i wyróżnienia

Film już zdobył uznanie na arenie międzynarodowej, otrzymując 6 nagród i 4 nominacje, co świadczy o jego artystycznej wartości i uniwersalnym przekazie, który rezonuje z widzami i krytykami na całym świecie.

Oceny krytyków

Krytycy chwalą film za autentyczne przedstawienie polskiej wsi i skomplikowanych relacji społecznych, a także za wybitną grę Paczesnego. Jednak zwracają również uwagę na to, jak film zręcznie łączy lokalne realia z uniwersalnymi tematami, co czyni go ważnym głosem w dyskusji o współczesnym społeczeństwie.

Podsumowanie

Tyle co nic (2024) to film, który zmusza do zatrzymania się i refleksji. Jego siła tkwi nie tylko w emocjonalnej narracji i mocnych aktorskich kreacjach, ale również w sposobie, w jaki porusza tematy bliskie każdemu z nas. To opowieść o poszukiwaniu sprawiedliwości, o konfrontacji z własnymi przekonaniami i o sile wspólnoty, która razem staje przeciwko niesprawiedliwości.

Tytuł Tyle co nic
Udostępnij0

Zostaw opinie

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
AKTUALIZACJA