Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj

Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj

Na podstawie kolejnej, prawdziwej historii Warrenów.Premiera: Jun. 08, 2016Czas trwania: 134 Min.Oryginalny tytuł: The Conjuring 2
Twoja ocena: 0
6 1 ocen

Źródło wideo 182 Views

  • Zobacz traileryoutube.com
  • Jakość HD

Odsłuchaj opinie Marka

Reżyser filmowy

James Wan
Director

Obsada filmu The Conjuring 2

Patrick Wilson gra jako Ed Warren
Patrick Wilson
Ed Warren
Vera Farmiga gra jako Lorraine Warren
Vera Farmiga
Lorraine Warren
Madison Wolfe gra jako Janet Hodgson
Madison Wolfe
Janet Hodgson
Frances O'Connor gra jako Peggy Hodgson
Frances O'Connor
Peggy Hodgson
Simon McBurney gra jako Maurice Grosse
Simon McBurney
Maurice Grosse
Lauren Esposito gra jako Margaret Hodgson
Lauren Esposito
Margaret Hodgson
Benjamin Haigh gra jako Billy Hodgson
Benjamin Haigh
Billy Hodgson
Sterling Jerins gra jako Judy Warren
Sterling Jerins
Judy Warren
Maria Doyle Kennedy gra jako Peggy Nottingham
Maria Doyle Kennedy
Peggy Nottingham
Patrick McAuley gra jako Johnny Hodgson
Patrick McAuley
Johnny Hodgson

Opis filmu The Conjuring 2

Obecność 2: Prawda ukryta w cieniach

Wprowadzenie do Świata Paranormalnego!

W 2013 roku, świat kinematografii zatrzęsła premiera filmu Obecność, reżyserii Jamesa Wana. Sukces tej produkcji zapoczątkował nowy rozdział w historii horroru, łączący w sobie elementy thrillera, dramatu, a przede wszystkim – autentycznych opowieści o zjawiskach paranormalnych. Kontynuacja, Obecność 2, przenosi nas do kolejnej opowieści, w której główną rolę odgrywają Vera Farmiga i Patrick Wilson, wcielając się po raz kolejny w postaci Lorraine i Eda Warrenów.

W głębi Nawiedzonego Londynu

Obecność 2 zabiera widzów do północnego Londynu lat 70. XX wieku, gdzie samotna matka wraz z czwórką dzieci zmaga się z niepojętymi i przerażającymi zjawiskami paranormalnymi. Dom, w którym mieszkają, staje się areną niewytłumaczalnych zdarzeń, przyciągając uwagę słynnych demonologów – Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem, para badaczy staje przed jednym z najbardziej przerażających wyzwań w swojej karierze. Zobacz poprzednią część filmu Obecność z 2023 roku i porównaj.

Mechanizmy Strachu

James Wan, reżyser filmu, ponownie udowadnia, że jest mistrzem budowania napięcia i atmosfery grozy. Wykorzystując subtelną grę świateł, niepokojącą muzykę i przemyślane ujęcia, Wan skutecznie wciąga widzów w świat, z którego trudno się wydostać nawet po zakończeniu seansu.

Postacie, które nie dają o sobie zapomnieć

Centralną osią Obecność 2 są nie tylko paranormalne zjawiska, ale przede wszystkim ludzie, którzy muszą się z nimi mierzyć. Lorraine i Ed Warrenowie, dzięki autentycznemu portretowi stworzonemu przez Farmigę i Wilsona, stają się postaciami, z którymi widzowie mogą się utożsamić, dzieląc ich strach, nadzieje i determinację w poszukiwaniu prawdy.

W tle – prawdziwa historia

Podobnie jak w pierwszej części serii, Obecność 2 czerpie z autentycznych wydarzeń. Nawiedzenie w Enfield, które stanowi tło fabularne filmu online, uznaje się za jedno z najlepiej udokumentowanych przypadków paranormalnych w historii. Reżyser i scenarzyści dokładnie odtworzyli klimat epoki oraz szczegóły związane z tym zjawiskiem, dodając produkcji dodatkowego wymiaru realizmu.

Scenariusz kluczem do napięcia

Carey i Chad Hayes, odpowiedzialni za scenariusz, zręcznie prowadzą narrację, płynnie przeplatając momenty napięcia z głębszymi przemyśleniami na temat rodziny, wiary i przetrwania. Dialogi, choć proste, niosą za sobą głębię emocjonalną, potęgującą zaangażowanie widza w losy bohaterów.

Rekordy i wyróżnienia

Sukces Obecność 2 można mierzyć nie tylko poprzez pryzmat krytycznego uznania, ale także imponujących wyników box office. Z budżetem wynoszącym 40 milionów dolarów, film zarobił ponad 320 milionów dolarów na całym świecie, potwierdzając status serii jako jednej z najbardziej dochodowych franczyz w historii gatunku horror.

Krytyka i pochwały

Krytycy chwalą film za umiejętne połączenie elementów horroru z głębszym przesłaniem. Zwracają uwagę na wybitne aktorstwo, reżyserię i scenariusz, podkreślając, że Obecność 2 stanowi doskonały przykład na to, jak powinien wyglądać współczesny horror.

Oceniamy Obecność 2

  • „Fascynujące połączenie horroru z historią opartą na faktach. Obecność 2 nie tylko przeraża, ale również zmusza do refleksji” – Krytyk Filmowy.
  • „James Wan ponownie udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu napięcia. Farmiga i Wilson tworzą niezapomniany duet” – Magazyn Filmowy.

Podsumowanie

Obecność 2 to film, który przekracza granice zwykłego horroru, oferując widzom zarówno przerażające doznania, jak i głębsze przemyślenia na temat natury zła i siły ludzkiego ducha. Dzięki wybitnej obsadzie, mistrzowskiej reżyserii i scenariuszowi opartemu na autentycznych wydarzeniach, produkcja ta zapisuje się w annałach kinematografii jako dzieło wyjątkowe.

Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Obecność 2 (2016) online cały film – oglądaj
Tytuł The Conjuring 2
Ocena IMBD 7.293 8,020 ocen
Udostępnij0

Zostaw opinie

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
AKTUALIZACJA