Kos (2024) online cały film – oglądaj

Kos (2024) online cały film – oglądaj

Dawno temu w Rzeczypospolitej.Premiera: Jan. 26, 2024Czas trwania: 120 Min.Oryginalny tytuł: Kos
Twoja ocena: 0
8 1 ocen

Źródło wideo 103 Views

  • Zobacz traileryoutube.com
  • Jakość HD

Odsłuchaj opinie Marka

Reżyser filmowy

Obsada filmu Kos

Bartosz Bielenia gra jako Ignac Sikora
Bartosz Bielenia
Ignac Sikora
Jacek Braciak gra jako Tadeusz Kościuszko
Jacek Braciak
Tadeusz Kościuszko "Kos"
Jason Mitchell gra jako Domingo
Jason Mitchell
Domingo
Robert Więckiewicz gra jako Iwan Dunin
Robert Więckiewicz
Iwan Dunin
Agnieszka Grochowska gra jako Maria Giżyńska
Agnieszka Grochowska
Maria Giżyńska
Artur Paczesny gra jako
Artur Paczesny
Grzegorz Wojdon gra jako
Grzegorz Wojdon
Łukasz Simlat gra jako Wąsowski
Łukasz Simlat
Wąsowski
Jakub Wojtas gra jako
Jakub Wojtas
Ireneusz Kozioł gra jako Jodła
Ireneusz Kozioł
Jodła

Opis filmu Kos

Kos (2024) to film historyczny z elementami akcji, który przenosi widza w burzliwy okres wiosny 1794 roku w Polsce. Produkcja, wyreżyserowana przez Pawła Maślonę, to epicka opowieść o heroizmie, lojalności i walce o wolność. Film zdobył uznanie krytyków, o czym świadczy 6 nagród Orzeł oraz wiele innych wyróżnień. Jego premiera światowa odbyła się 18 września 2023 roku, a polska premiera kinowa planowana jest na 26 stycznia 2024 roku.

Fabuła filmu Kos (2024)

Powrót Kościuszki do Polski

Wiosna 1794 roku w Polsce to czas napięć i oczekiwania na zmiany. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (w tej roli Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. Jego celem jest mobilizacja polskiej szlachty i chłopów do walki o niepodległość. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell).

Konflikt z rosyjskim rotmistrzem

Śladem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. Dunin jest gotów poświęcić wszystko, aby zatrzymać Kościuszkę i jego plany.

Historia Ignaca i jego dziedzictwa

Równolegle do głównej akcji, film opowiada historię młodego chłopa Ignaca (Bartosz Bielenia), szlacheckiego bękarta, który marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn). Po śmierci ojca, Ignac musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki.

Spotkanie Ignaca z Domingo

W trakcie ucieczki Ignac spotyka Domingo. Mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka, tworzy się między nimi silna więź porozumienia. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami.

Kluczowe wybory Ignaca

Kościuszko początkowo jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie. Jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Ignac będzie musiał wybrać, czy podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Producent i reżyseria

Reżyseria: Paweł Maślona
Scenariusz: Michał A. Zieliński
Produkcja: Polska
Dystrybucja: TVP
Studio: Aurum Film, K5 Film, K5 International

Obsada i postacie

  • Jacek Braciak jako Tadeusz „Kos” Kościuszko
  • Jason Mitchell jako Domingo
  • Robert Więckiewicz jako Dunin
  • Bartosz Bielenia jako Ignac
  • Andrzej Seweryn jako Duchnowski
  • Piotr Pacek jako Stanisław
  • Agnieszka Grochowska jako Pułkownikowa

Lokalizacje filmowe

Zdjęcia do filmu były kręcone w malowniczych lokalizacjach w Polsce, takich jak Wilcza Wola, Kolbuszowa, Bulowice, Włocławek, Dziektarzew i nad jeziorem Wapienniki pod Sulejowem. Okres zdjęciowy trwał od 4 maja do 31 lipca 2022 roku.

Recenzje i opinie krytyków

Ocena krytyka 1: „Kos (2024) to emocjonująca podróż przez jeden z najważniejszych momentów w historii Polski. Reżyser Paweł Maślona w mistrzowski sposób oddał ducha tamtych czasów, a Jacek Braciak w roli Kościuszki jest absolutnie przekonujący.”

Ocena krytyka 2: „Film Kos (2024) nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych, ale także zmusza do refleksji nad poświęceniem i lojalnością. Doskonała obsada i przemyślana fabuła sprawiają, że jest to jedna z najlepszych produkcji roku.”

Gdzie obejrzeć Kos (2024)

Jeśli zastanawiasz się, gdzie obejrzeć Kos (2024), film będzie dostępny w kinach od 26 stycznia 2024 roku. Dla tych, którzy preferują oglądanie filmów online, warto śledzić platformy streamingowe, gdzie być może pojawi się wkrótce po premierze kinowej.

Kos (2024) film z lektorem

Dla widzów ceniących sobie polski dubbing, Kos (2024) film z lektorem będzie dostępny w wielu wersjach językowych, w tym z polskim lektorem. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą w pełni zrozumieć dialogi i cieszyć się filmem w rodzimym języku.

Podsumowanie

Kos (2024) to film, który z pewnością zostanie zapamiętany jako jedna z najważniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Jego dynamiczna fabuła, doskonała obsada i wciągające wątki historyczne czynią go pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika kina.

Kos (2024) online cały film – oglądaj
Kos (2024) online cały film – oglądaj
Kos (2024) online cały film – oglądaj
Kos (2024) online cały film – oglądaj
Kos (2024) online cały film – oglądaj
Kos (2024) online cały film – oglądaj
Tytuł Kos
Ocena IMBD 6.5 7 ocen
Udostępnij0

Zostaw opinie

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published

×
AKTUALIZACJA